Jak probíhá vazektomie

Rychle, účinně a bezbolestně. Bezskalpelové vazektomie provádíme nejdéle v ČR.

Naše videa o vazektomii

  • Vazektomie bez skalpelu v COOL Feed

    Z Tv Prima COOL

  • Vazektomie bez skalpelu ve Zprávách Tv Barrandov

    Z Tv Barrandov

Konzultace

Při zájmu o provedení vazektomie si, prosím, nejprve rezervujte termín konzultace. Rezervační kalendář je možné nalézt zde.

Provedení konzultace před vazektomií je ze zákona povinné.

Během konzultace Vám bude vysvětlen průběh zákroku a budou Vám zodpovězeny všechny dotazy.
Konzultace může proběhnout osobně v Praze, či v Olomouci, případně videokonferencí přes aplikaci Skype. Aplikaci Skype je možné získat zde.
Naše Skype jméno je "Vazektomie".
Nejpozději 14 dní před provedením zákroku je třeba podepsat "Žádost o provedení vazektomie" a v den výkonu Vám bude dán k podpisu "Informovaný souhlas" s výkonem. Dokumenty jsou ke stažení zde.
V naprosté většině případů není nutné provedení předoperačních vyšetření.

Zamrazení ejakulátu

Volitelná možnost

Nabízíme Vám možnost zamrazení spermií před zákrokem. Po provedení vazektomie je možné získat spermie jen operačním výkonem. V případě zamražení ejakulátu je možné uschované spermie kdykoliv použít k umělému oplodnění. Cena zamražení je 5.000,- Kč jednorázově a 1.500,- Kč za každý další rok uskladnění vzorku. Před odběrem se doporučuje třídenní sexuální abstinence.

Holení

Před zákrokem se je vhodné oholit v oblasti šourku a kořene penisu, viz. tmavé oblasti na nákresu. Pokud máte s holením jakýkoliv problém, nechte to na nás, jsme na to připraveni.

Holení před vazektomií

Platba

Cena vazektomie je 13.000,- Kč. Tento zákrok není v ČR hrazen žádnou zdravotní pojišťovnou. V ceně je zahrnuta konzultace, provedení zákroku, případná analgosedace a následné vyšetření spermiogramu. Platba probíhá před zákrokem hotově či kartou.

Zákrok

V den zákroku můžete jíst i pít. Nejméně týden před zákrokem, prosím, neužívejte léky na ředění krve- například Acylpyrin, Anopyrin a jiné. Před zákrokem Vám budou zodpovězeny všechny dotazy a po podepsání informovaného souhlasu bude proveden výkon.

Při zákroku je možná analgosedace- utlumení Entonoxem (směsí kyslíku a "rajského plynu"). Analgosedace je vhodná zejména u mužů, kteří trpí obavami a strachem ze zákroku. 30 minut po ukončení vdechování Entonoxu je možné řídit auto.

Zákrok provádí zkušený urolog na operačním sále v soukromé klinice v Praze a Olomouci a trvá přibližně 10 minut. Výkon probíhá v lokální anestezii, k jejíž aplikaci není potřeba jehly. Speciální pero vyprskne anestetikum v malých kapénkách, které znecitliví kůži, podkoží a chámovod.
Bezskalpelová vazektomie se provádí ze 2 vpichů na šourku velikosti do 3 milimetrů. Po přerušení, zatavení a podvázání chámovodů na kůži šourku zůstává jen malá ranka, kterou není třeba šít.
Zkušenosti našich pacientů se zákrokem jsou uvedeny zde.

Průběh vazektomie bez skalpelu

Po zákroku

Čtvrt hodiny po zákroku je provedena kontrola operačního pole lékařem a klient odchází domů. Zákrok ani použitá anestézie nemají vliv na schopnost řídit vozidlo. Jeden až dva dny po zákroku se nedoporučuje náročná fyzická aktivita a koupele. Sprchování je možné.

Kontrolní spermiogram

Před využitím vazektomie jako antikoncepční metody je nutné provedení kontrolního spermiogramu k potvrzení očištění ejakulátu od spermií. Doporučujeme vyšetření spermiogramu provádět za 3 měsíce od zákroku a během nich dosáhnut alespoň 24 ejakulací. Při splnění těchto podmínek je, dle provedených studií, šance na očištění od zbylých spermií takřka stoprocentní.
Spermiogram je možné po objednání provést v Praze nebo v Olomouci. Kontrolní spermiogram je v ceně zákroku. Objednání je možné zde.

Vazektomie bez skalpelu

Spolehlivá, bezpečná a bezbolestná metoda

Cookies používáme ke zlepšení fungování našeho webu. Pokračováním prohlížení souhlasíte s jejich používáním.