Jak probíhá vasektomie?

Rychle, účinně a bezbolestně. Bezskalpelové vasektomie provádíme nejdéle v ČR.

Naše videa o vasektomii

  • Vasektomie bez skalpelu v COOL Feed

    Z Tv Prima COOL

  • Vasektomie bez skalpelu ve Zprávách Tv Barrandov

    Z Tv Barrandov

Konzultace

Při zájmu o provedení vasektomie si, prosím, nejprve rezervujte termín konzultace. Rezervační kalendář je možné nalézt zde.

Provedení konzultace před vasektomií je ze zákona povinné.

Během konzultace Vám bude vysvětlena podstata a průběh zákroku a budou Vám zodpovězeny všechny dotazy.

Konzultace může proběhnout osobně v Praze, či v Olomouci, případně přes videohovor v aplikaci Skype, nebo Teams. Návod k uskutečnění videohovoru naleznete zde.

Nejpozději 14 dní před provedením zákroku je třeba podepsat "Žádost o provedení vasektomie". Dokument je ke stažení zde. V naprosté většině případů není nutné provedení předoperačních vyšetření.

Zamrazení ejakulátu- volitelná možnost

Nabízíme Vám možnost zamrazení spermií před zákrokem. Po provedení vasektomie je možné získat spermie jen operačním výkonem, případně je možné znovunapojení chámovodů, které ale nemusí být vždy úspěšné. V případě zamražení ejakulátu je možné uschované spermie kdykoli použít k umělému oplodnění. Cena zamrazení na jednotlivých klinikách je uvedena zde.

Holení

Před zákrokem se je vhodné oholit v oblasti šourku a kořene penisu, viz tmavé oblasti na nákresu. Pokud máte s holením problém, nechte to na nás.

Holení před vasektomií

Platba

Cena vasektomie je 15.000,- Kč. Tento zákrok není v ČR hrazen žádnou zdravotní pojišťovnou. V ceně je zahrnuta konzultace, provedení zákroku, případná analgosedace a následné vyšetření spermiogramu. Platba probíhá před zákrokem kartou, či v hotovosti.

Zákrok

V den zákroku můžete jíst i pít. Týden před zákrokem, prosím, neužívejte léky na ředění krve- například Acylpyrin, Anopyrin a jiné. Na kliniku se, prosím, dostavte nejméně 10 minut před zákrokem a vezměte s sebou doklad totožnosti. Před zákrokem Vám budou zodpovězeny všechny dotazy a předložen informovaný souhlas k podpisu. Informovaný souhlas s výkonem si můžete prohlédnout zde. Informace o parkování na klinikách naleznete zde.

Při zákroku je možná analgosedace- utlumení směsí kyslíku a "rajského plynu". Tuto možnost nabízíme na přažských klinikách Gynem a Iscare, nebo podáním léku proti úzkosti, které je možné v olomoucké Fertimed. Analgosedace je vhodná zejména u mužů, kteří trpí nepřiměřenými obavami a strachem ze zákroku. 30 minut po ukončení vdechování "rajského plynu" je možné opět řídit auto.

Zákrok provádí zkušený urolog na operačním sále v soukromé klinice v Praze a Olomouci a trvá přibližně 10 minut. Výkon probíhá v lokální anestezii, k jejíž aplikaci není potřeba jehly. Speciální pero vyprskne anestetikum v malých kapénkách, které znecitliví kůži, podkoží a chámovod.
Bezskalpelová vasektomie se provádí ze 2 vpichů na šourku velikosti cca 3 milimetrů. Po přerušení, zatavení a podvázání chámovodů na kůži šourku zůstává jen malá ranka, kterou není třeba šít.

Zkušenosti našich pacientů se zákrokem jsou uvedeny zde.

Průběh vasektomie bez skalpelu

Po zákroku

Čtvrt hodiny po zákroku je provedena kontrola operačního pole lékařem a odcházíte domů. Zákrok, ani použitá anestézie nemají vliv na schopnost řídit vozidlo. Tři dny po zákroku se nedoporučuje náročná fyzická aktivita a koupele. Sprchování je možné.

Kontrolní spermiogram

Před využíváním vasektomie jako antikoncepční metody je nutné provedení kontrolního spermiogramu k potvrzení očištění ejakulátu od spermií. Doporučujeme vyšetření spermiogramu provádět za 3 měsíce od zákroku a během nich dosáhnut alespoň 24 ejakulací.

Spermiogram je možné po objednání provést v Praze, nebo v Olomouci. Kontrolní spermiogram je v ceně zákroku. Kontakty pro objednání naleznete zde.

Vasektomie bez skalpelu

Spolehlivá, bezpečná a bezbolestná metoda

Cookies používáme ke zlepšení fungování našeho webu. Pokračováním prohlížení souhlasíte s jejich používáním.